Zanim rzucisz papierami

A może nowa praca wcale nie jest Ci potrzebna?

Nie wiem czy Ty też tak masz, ale ja zwykle w swoją pracę się angażuję. No zależy mi po prostu żeby wszystko się udawało, żeby projekty szły, a ludzie byli zadowoleni. Takie nastawienie powoduje … frustrację. Bo przecież nie na wszystko mam wpływ i nie wszystko ode mnie zależy. Czasem się udaje, czasem trochę mniej. Czasem się śmiejemy z całą ekipą, a czasem ktoś odchodzi z roboty. Frustracja ma to do siebie, że nierozładowana gromadzi się i kumuluje, ugniata i ciśnie. I czasem pojawia się myśl, że „może by to rzucić w cholerę”. Ale to nie zawsze najlepszy pomysł.

4eb6f62414fe161c9ba5f0cc0bf6ef06

Niedawno rozmawiałam ze znajomym, którego dopadł frustr. I chciałby coś zmienić i boi się. Bo mówiąc wprost, po prostu lubi swoją robotę. A pomysły o odejściu są spowodowane drobnostkami, które ostatnio pączkują. Pewnie, że jak nie ta praca to inna – wszak sytuację na rynku mamy całkiem niezłą. Ale może najpierw warto powalczyć?

58dcc8cdfd485107cf358f83a3dab747

W sumie wcale nie jest najgorsza sytuacja kiedy frustracja sięga zenitu i jesteś gotowa/y rzucić papierami. No bo skoro nawet odejście nie jest Ci straszne, to co stoi na przeszkodzie żeby pogadać z szefem? Umówić się na spotkanie, wbić je w kalendarz, przygotować się i wygarnąć… ale tak kulturalnie. Przedstawić swój punkt widzenia i odkryć się z tym swoim cholernym zaangażowaniem. Niech szefostwo wie! Niech coś z tym zrobi. Albo nie, wtedy po prostu wrócisz do planu z rzucaniem papierami.

0c1e756c8771026e933ecd390c188acd

Najgorsze co możesz zrobić to nic. Coś Ci przeszkadza, ale przecież nie będziesz się wychylać, bo i tak się nie zmieni. Tyle czasu już tak jest to czemu teraz miałoby być inaczej? Ale czy kiedykolwiek wcześniej rozmawiałaś/eś? Zgłaszałaś/eś, pytałaś/eś, sugerowałaś/eś? Nic nie robić właściwie nawet nie jest łatwo, bo trzeba się mierzyć z konsekwencjami. Nic nie robisz – nic się nie zmienia.

ff16b53608b67e6cb3a477d80339043e

Twoja praca to nie ciało obce, które funkcjonuje na dziwnych, nieznanych śmiertelnikom zasadach. Twoja praca to miejsce pełne ludzi, kierowane przez ludzi, w którym ludzie w kontakcie z ludźmi podejmują decyzję. Spróbuj. A jak się nie uda podeślij do mnie CV – popracujemy nad szukaniem bardziej ludzkiego miejsca 🙂

5 Replies to “Zanim rzucisz papierami”

  1. 2 i 3 zdanie… Hahahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahaha xD

  2. Im no longer positive where you are getting your information, however good topic. I must spend some time learning much more or figuring out more. Thanks for fantastic information I used to be searching for this information for my mission.

  3. I like the helpful info you supply on your articles. I’ll bookmark your blog and test again right here regularly. I’m fairly sure I’ll learn many new stuff right here! Best of luck for the next!

  4. I’ve truly understand a number of excellent goods listed here. Unquestionably worth social bookmarking pertaining to returning to koleksi vlogger terfavorit. I wonder the best way so much endeavor you placed to create such a good useful web-site.

  5. Good publish.. aplikasi prediksi saham indonesia I merely came across your weblog and needed to state that We’ve absolutely experienced checking your own blog page articles. In any case I’ll be signing up in the rss feed we hope you generate just as before as soon as possible!

Dodaj komentarz