Radosnego Dnia Haera!!!

Nie da się ukryć, że 20 czerwca to w Polsce HR DAY – takie piękne, staropolskie święto haerowca. Nie byłabym sobą, gdybym nie spróbowała uczcić tego dnia w wyjątkowy sposób.

Oto lista (głównych) powodów, dla których ludzie nienawidzą haerów!

Co te haery właściwie robią? 

(Czasem nawet inne haery tego nie wiedzą.) Co może być trudnego w rekrutacji??? Dajesz ogłoszenie i wybierasz! Po co ten employer branding? Przecież wszyscy chcą u nas pracować! Do czego służy HR Business Partner? Chodzi i się rządzi! To ty jesteś z kadr? Kiedy będzie wypłata?
(Myślę, że tylko IT ma gorzej pod tym względem niż my.)

źródło: pinterest

Właściwie to zwalniają ludzi!

Kiedy nie lubisz kogoś w firmie, a masz znajomych w haerach, poproś żeby zadzwonili do tej osoby i powiedzieli radosnym głosem „Cześć, wpadniesz na chwilę? Chciał(a)bym z tobą porozmawiać.” A potem obserwuj jak strach przejmuje władzę. Ha, ha, ha … (potworny śmiech)

źródło: pinterest

Ile trzeba czekać aż kogoś zrekrutują?

Przecież to znana firma! Dajemy mnóstwo możliwości rozwoju! Powinni nam dziękować, że chcemy ich zatrudnić. Jak to nikt nie aplikuje? To niech coś zrobią! Od czego są haerami (patrz punkt 2.). Jak to nie możemy poczekać z odpowiedzią dla kandydata jeszcze trzy tygodnie? Jak mu zależy to poczeka!

źródło: pinterest

Moja koleżanka aplikowała i nie dostała odpowiedzi!

Już wczoraj wysłała swoje CV i brak odpowiedzi. Nic pewnie tylko kawę piją cały dzień. No i co, że w ogłoszeniu wypisano pogrubioną czcionką „Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami”? Ale to moja koleżanka!

źródło: bluntcard.com

Znowu nie dali mi podwyżki!

Paskudne haery znowu zagarnęły miliony monet na swoje potrzeby, a mi nie dali. Szef powiedział, że jakby mógł, to by dał, ale nie może. Takie procedury.

źródło: pinterest

Znowu jakieś haerowe wymysły!

Ile można wypełniać formularzy? Ocena pracownicza? 360 stopni? Badanie satysfakcji pracowników? Na litość boską, czy nie wystarczy popatrzeć, żeby stwierdzić, że świetnie pracuję, ale firma tego nie docenia i w damskiej toalecie na drugim piętrze zepsuła się spłuczka? O wszystkim trzeba wam mówić? A robota sama się zrobi?!

źródło: pinterest

Czemu nie ma szkoleń?

Chciał(a)bym się rozwijać, ale jak?

Ile można się szkolić?

No bez przesady, kiedyś przecież trzeba pracować!

źródło: instagram

Nigdy nie można się do nich dodzwonić!

Ciągle tylko na spotkaniu, na szkoleniu, na warsztacie. I co, że oddzwania?! A co ja cały dzień przy biurku siedzę i czekam aż haery zadzwonią?!

źródło: dumpaday.com

Co te haery właściwie robią?

Nie wiem. Marnowanie pieniędzy. Można by za to podwyżki dać ludziom. Jakieś zachodnie wymysły.

źródło: pinterest

Wszystkiego najlepszego Kochani 🙂

źródło: pinterest

Dodaj komentarz